Dark Wiland

Tato hra o malém duchovi Simonovi, který se náhodou dostal do dobrodružství plného bojování a prozkoumávání. Jestli jsi dobrý/á najdeš amulety (které jsou důležité k dokončení hry) a ohniště (která tě uzdraví).

Obrázky

Recenze ze soutěže GeekWork 2014

David Čápka (9/10 bodů): Esteticky velmi působivé a nápaditě rozevláté, na GameMaker překvapivě dobře vyřešené kolize, ale projevují se ostatní nedostatky tohoto enginu, kterými jsou zejména nízká rychlost hry a pomalé načítání lokací. Co je poněkud frustrující je boj nožem, kde je radius hodně malý. Nepřišel jsem na způsob jak se léčit ani jak z bojů vyváznout bez ztráty života, jednoduše se mi to fakt líbí a strašně bych to chtěl hrát, ale vždycky jsem umřel, takže se mi to nedařilo rozumně zahrát. Rozhovory jsou vtipné.

nessandy (9/10 bodů): Tato hra se mi také hodně líbí, ať už grafikou, příběhem nebo vtipnými komentáři. Hlavnímu hrdinovi jsem nejdřív říkala "červ", pak ale kamarádka, která ho viděla, jej nazvala "duch", což mi přišlo trefnější (co to je tedy vlastně za bytost?). Bohužel jsem nezjistila, jak je hra dlouhá a jak dopadne, neboť mi přijde, že je už od začátku nastavena vysoká obtížnost, resp. bych ráda viděla, jak ji hrají autoři, neboť jsem našla pouze jeden ohníček, u kterého se dají doplnit životy a po projití určitých míst se již k němu nedalo vrátit. Na druhou stranu mi přijde, že z boje nelze odejít bez zranění a nepřišla jsem na to, kdy, kde a jak si mohu nabít štít.

Honza Bittner (6/10 bodů): Grafika, ač je trochu více pixelovitá, se mi opravdu líbila. Hra má vtipné dialogy, avšak trochu zmatený příběh – bych řekl. Zabíjení nepřátel? Tak to je něco… Opravdu jsem nepřišel na to, jak někoho zabít aniž by mi ubral alespoň kousíček života.

Daniel Vítek (5/10 bodů): Grafika i efekty byly pěkně udělané, jen jsem nějak nepochopil příběh. Hodila by se nějaká mapa, když jsem hrál hru poprvé tak jsem ani nenašel obchod a už jsem byl na druhé straně. Stejně tak mi trvalo nějakou dobu zjistit, že když útočím, musím seknout 2x. Předtím jsem si myslel, že to jsou špatný kolize.

Ostatní

Datum vydaní: 30.9.2014 (dd.mm.yyyy)
Poslední verze: 1
Jazyky: Čeština
Platformy: Windows
Programovací ja.: GML
Vývojáři: Masonorovic(vše)
„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich